Типи теплових насосів

Типи теплових насосів

В умовах нашого клімату повітря є звичайним джерелом тепла для теплових насосів. Перевагою використання повітря є простота монтажу теплового насоса, що не вимагає буріння свердловин або проведення інших земляних робіт.

Для отримання тепла з землі необхідно пробурити глибокі свердловини або укласти поверхневий земної колектор на глибині близько 1,2 м під поверхнею землі. Потужність в цьому випадку не падає навіть в сильні морози, так як земля має стабільну температуру.

Насос повітря/вода

Теплові насоси повітря / вода отримують енергію з навколишнього повітря навіть в тому випадку, якщо температура опуститься до -15 ° C або -20 ° C. Енергія, отримана при низькій температурі, перетворюється у високу температуру і передається воді в системі опалення. Можна заощадити приблизно 2/3 енергії, необхідної для опалення.

Переваги

+ Низькі попередні витрати

+ Простий монтаж

+ Не потрібно земельних робіт

Недоліки

- Неправильне розміщення може викликати підвищений шум

- При екстремально низьких температурах падає потужність

Насос зі свердловиною

Для отримання тепла з землі за допомогою глибинних свердловин необхідно пробурити одну або більше глибинних свердловин (на глибину 70-150 метрів). Кількість свердловин і їх глибина залежать від потужності, що монтується теплового насоса. У зв'язку з ризиком прориву ґрунтових підземних вод необхідно перед проведенням бурових робіт виконати геологічні вишукування і отримати дозвіл на бурові роботи. Сам тепловий насос монтується всередині будинку.

Переваги

+ Постійне джерело тепла при низьких зовнішніх температурах

+ Свердловини можна пробурити і на малому земельній ділянці

+ Можливість річного охолодження

Недоліки

- Більш високі підготовчі витрати

- Для буріння свердловин потрібне отримання дозволу

- Необхідно враховувати розташування водних джерел

Насос з ґрунтовим колектором

Поверхневий грунтовий колектор являє собою систему трубок, розміщених на глибині 1,2 метра від поверхні землі. Для його установки поверхневий шар грунту розкривається і після укладання земного колектора знову повертається на своє місце.

Переваги

+ Нижчі підготовчі витрати в порівнянні із свердловинами

+ Практично постійне джерело тепла при низьких зовнішніх температурах

+ Не потрібно спеціального дозволу

Недоліки

- Необхідний велику земельну ділянку

- Потрібно проведення земельних робіт на великій площі земельної ділянки